• História škôlky

• 2000 - V roku 2000 sa nám podarilo zohnať priestor v Dúbravke a začať budovať anglickú a nemeckú materskú školu Wonderland. Kedže v tomto období ešte neexistovala možnosť vzdelávania v anglickom alebo v nemeckom jazyku na Slovensku a neboli ani súkromné materské školy, boli sme medzi absolútne prvými. Rozhodli sme sa vstúpiť do niečoho neznámeho a vyskúšať, aký by bol záujem o takéto zariadenie. Pri otvorení sa nám vytvorila prvá trieda so šiestimi deťmi, vďaka rodičom, ktorí dôverovali našemu konceptu. Otvorila sa tak prvá anglická trieda materskej školy. O 3 mesiace neskôr sa nám podarilo pre veľkým záujem otvoriť aj nemeckú triedu. Už v tom období sa nám podarilo zamestnať lektorov native-speakers, anglických aj nemeckých. Mali sme však aj kvalitkých slovenských pedagógov, čo prilákalo ďalších klientov.

2002 - V tomto roku sa nám podarilo získať akreditáciu na zaradenie sa do siete materských škôl. Postupne sa nám naplnila kapacita škôlky na Bazovského 2, kde boli nemecké a anglické triedy. Ďalej sme priestory a okolie našej škôlky zveľaďovali. Logom škôlky sa vtedy stal obrázok veľkého a malého šaša. Krstným otcom materskej školy sa v tom období stal známy Majster N. O oficiálne otvorenie škôlky sa začali zaujímať média, a dostsali sme priestor v televízii, rádiach a písali o nás v rôznych novinách. Vďaka šíreniu dobrého mena našej materskej školy sme mali šancu sa ďalej rozširovať.

2006 - V roku 2006 sme otovrili druhú prevádzku na Bazovského 4. Škôlky sa tak rozdelili na slovensko-anglickú a slovensko-nemeckú časť. Do jedného roka sa naplnili kapacity oboch škôlok. V tom období navštevovalo škôlku už 120 detí. Dosahovali sme neuveriteľné výsledky u malých detí pri rozvoji rečových a komunikačných zručností v cudzom jazyku. To všetko sme dosiahli vďaka hravej metóde, odbornému personálu a individuálnemu prístupu.

2009 - V roku 2009 sme sa rozhodli posunúť naše skúsensoti na ďalší level. Otvorili sa tak brány súkromnej základnej školy Wonderschool, ktorá prvé dva roky sídlila v priestoroch na Majerníkovej ulici na dlhých dieloch. V tom období už rástla konkurencia ďalších materských škôl podobného zamerania. Kedže sa v tom období otvorila konkurenčná nemecká škôlka so školou, postupne klesal záujem o nemecký jazyk. Uprednostnili sme tak výučbu anglického jazyka, pri ktorej sme zostali až do dnes. Naša základná škola sa potom presunula na Bilíkovú 34 do Dúbravky, kde sídlime aj teraz. Ponúkame vzdelávanie od prvého do deviateho ročníka.

2022 - Naša materská škola oslávila krásne 20. výročie vzniku od zaradenia do siete. Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli opäť zmodernizovať priestory oboch škôlok. Tieto rekonštrukcie sme robili postupne počas pandémie COVID-19, kedy sme využili čas na niečo efektívne. Najskôr sa rekonštruovala škôlka Bazovského 2, neskôr Bazovského 4. Počas najhorších mesiacov sme sa nevzdávali, vyučovali sme aj naďalej a to prezenčne aj online. Momentálne sú už plne v prevádzke obe budovy a my sa tešíme, že môžeme naďalej prispievať kvalitnými službami do slovenského školstva a mohli tak formovať našu víziu budúcej generácie.

• Súkromná materská škola Wonderland
      • +421 903 828 530 - Soňa Bubeníková, riaditeľ a zriaďovateľ +421 948 700 053 - Oľga Hrnčiarová, zástupca riaditeľa +421 949 103 495 - Barbora Bubeníková, prevádzkový manažér
      • Bazovského 2, 841 01 Bratislava Bazovského 4, 841 01 Bratislava Slovakia
      • SONFOL, s.r.o., Talichova 51, 841 02 Bratislava, IČO: 31406025